Суббота, 18.05.2024, 11:01

Обновление Харькова

Виды реконструкции стр.2

Неурядова Програма масового оновлення та збереження житлового фонду в Україні

В комплексі будівельних заходів, що концептуально обумовлені Неурядовою Програмою масового оновлення та збереження житлового фонду в Україні, передбачені відомі види та методи реконструкції, які дозволяють виконувати будівельні та інші роботи без відселення та з відселенням мешканців:

1.Капітальний ремонт – проведення заміни санітарно-технічного обладнання та комунікацій, ремонту та оздоблення приміщень квартир і загальних позаквартирних просторів, ремонту фасадів із можливою заміною деталей балконних огорож, входів та ін. У плануванні квартир допускається часткове пересування перегородок і планування нових отворів. 

2.Модернізація – перепланування існуючого житлового будинку зі збереженням конструкцій на основі вдосконалення його архітектури, містить три типи: 
ІМ – перепланування будинку;

ІІМ - перепланування зі збереженням планувального типу будинку та зміною структури фасадів;

ІІІМ – зміну планувальної структури будинку і його зовнішнього вигляду. 

3.Реконструкція - комплексне перетворення забудови з урахуванням соціальних, демографічних, містобудівних, економічних, естетичних та інших вимог відповідно до їх змін; містить три типи: ІР – зміну планувального типу будинку та його зовнішнього вигляду, частково – його конструкцій; ІІР – реконструкцію житлового будинку на підставі прибудови житлових блоків різної поверховості; ІІІР – реконструкцію житлових будинків фрагментів забудови на підставі прибудови мало-, середньо- і багатоповерхових житлових будинків уздовж, упоперек фасаду і в торцях; ІVР – нове будівництво окремих житлових будинків у районі реконструкції. 

Основні методи реконструкції, що концептуально прийнято Програмою: 

Метод надбудови на декілька поверхів на металевих опорах (модифіковані і модернізовані методи "фламінго” та ШКБ – "ширококорпусний будинок”).

Класичне поясненя надбудови по методу "фламінго”:
У надбудованій частині може бути збережено планувальний тип існуючого будинку або використано нове планування з організацією незалежних сходово-ліфтових вузлів.Можливе лише обмежене застосування методу при необхідності підвищення поверховості на конкретних ділянках через те, що фізичне зношення надбудови відбудеться пізніше, ніж в існуючій частині і тому важко забезпечити просторову жорсткість будинку внизу; а влаштування з’єднань між опорами та існуючим будинком послаблює конструкції; необхідне обладнання технічного поверху між існуючою і новою частинами і т. ін.
(Бачинська Л.Г., Архітектурпа житла, стор.281). 

Пояснення методу надбудови на основі модифікованих та модернізованих методів "фламінго” та ШКБ:
У надбудованій частині використовується нове планування з організацією незалежних сходово-ліфтових вузлів, а також, життєдіяльність надбудов забезпечується автономними вертикальними комунікаціями у внутрішній частині зановоствореного внутрішнього простору будинку. Просторова жорсткість нових частин будинків внизу і вверху забезпечується жорсткою металевою конструкцією за рахунок її геометрії, якості металевих деталей та інженерних рішень. Тому застосування методу при необхідності підвищення поверховості не має обмежень у зв’язку з тим, що нема необхідності влаштовувати з’єднання між опорами та існуючим будинком. Передбачено обладнання технічного поверху між існуючою і новою частинами будинку і т. ін.(Бондаренко Г.О., розробник Програми)).

Метод прибудови окремих приміщень, еркерів, лоджій, терас, що спираються на металеві конструкції, що кріпляться до металевих опор, що монтуються на свайному фундаменті за межами існуючого будинку. Це дозволяє при невеликих витратах коштів на 40%-55% збільшити площу квартир, приблизно в 1,5 рази розширити корпус житлового будинку, підвищити його тепломісткість і перетворити фасад.

Метод прибудови блоків квартир або блоків квартир з вузлами вертикальних комунікацій передбачає використання прибудов малоповерхових (зблокованих будинків), середньо- та багатоповерхових – уздовж фасаду, упоперек (які дозволяють блокування в напрямку, поперечному до фасаду) і в торцях одного або групи будинків. Метод слід широко використовувати при реконструкції забудови.

Метод прибудови житловими будинками мало-, середньо– і багатоповерховими вздовж, упоперек фасаду і в торці будинку або групи будинків – рекомендується при комплексній реконструкції забудови як спосіб її ущільнення, різноманітності композиційних можливостей і отримання комфортних комерційних квартир будь-якої кімнатності. Метод значно зручніший порівняно з методом "фламінго” при необхідності поступового вилучення зі старими конструкціями і заміни їх на новобудови, оскільки забезпечує напівнезалежне їх існування.

Метод включення окремих будинків нового будівництва в довкілля, що реконструюється, дозволяє одержати будинки, призначені для відселення, під час проведення робіт з реконструкції.

Програма передбачає використання всіх видів і методів у їх поєднанні та послідовності виконання проектів генерального плану мікрорайону, кварталу, вулиці, окремих будинків таким чином, що дозволяє виконувати комплекс будівельних робіт без відселення або з відселенням за умови забезпечення безконфліктності та надання кращих квартир та умов життя для мешканців.
У серіях 1-480 та 1-438 з поздовжніми несучими стінами, можливе широке використання різних методів реконструкції та отримання квартир із висококомфортними умовами проживання.
У серіях з перекриттям із круглопорожніх або плоских плит при використанні прийомів укріплення перекрить можна проектувати квартири у двох рівнях.
У серії 1-464 з вузьким кроком поперечних несучих стін можна створювати соціальне житло й житло з поліпшенимим умовами проживання при організації прибудов на приміщення.
(Використано матеріали з монографії Л.Г.Бачинської "Архітектура житла”).

Запропоновані Програмою види та методи реконструкції є відомими і використовуються у практиці реконструкції. Програма лише усучаснює їх, передбачаючи використання сучасних матеріалів та будівельних технологій.
Генпроектний та архітектурно-проектні заклади, які долучені до проектування
масивів об’єктів реконструкції в містах країни, проектують і гарантують погодження і затвердження генпланів та проектів окремих об’єктів, що містять договора на проектування та виготовлення проектної документації.

Тому інвестори, які вкладають кошти у інвестиційні проекти Програми по договорам інвестування науково-дослідницьких і проектних робіт та інших передінвестиційних заходів щодо підготовки до затвердження проектів інвестиційних об’єктів житлового фонду можуть бути впевнені в кінцевому успіху інвестиційних проектів і Програми в цілому.

В успішній реалізації Програми зацікавлені не тільки мешканці і керівники міст, але й відповідальні працівники всіх дозвільних органів і державних структур. Оновлення, збереження та розбудова житлового фонду країни є важливим напрямком соціально-економічного розвитку і складовою національної безпеки України, гарантією прогресивного розвитку українського суспільства.

Виконав Бондаренко Г.О.


Додаток

Методи реконструкції , види житла  та способи фінансування при реконструкції типової забудови



№   Вид реконструкції


Якісна характеристика   житла


Вид житла


Необхідність відселення

Фінансування

1. 
Капітальний ремонт

Заміна сантехнічних комунікацій, ремонт внутрішніх приміщень із  частковим 
пересувом перегородок з утепленням , заміною деталей фасадів

 

Соціальне житло

 


Без відселення



Держбюджетні  вкладення  та за
рахунок інвестора

2. 
Капітальний ремонт або модернізація типу ІМ та  надбудова мансарди  

Надбудова
квартир у двох  рівнях у мансардах без ліфтових будинків. Капітальний ремонт  або модернізація типових поверхів (поліпшення планування за
рахунок пересуву перегородок, отворів)

 



Соціальне житло

 



Без відселення

За рахунок коштів інвестора

3. 
Модернізація
типу ІІМ  

Збереження
кімнатності квартир у секції, місць розміщення сантехнічних приміщень і планування.
Збільшення площі приміщень за рахунок  прибудови еркерів, перетворення  фасадів будинків

Поліпшення умов проживання

 

 


Без відселення

За рахунок коштів інвестора

4. Модернізація типу ІІМ - ІІІМ 

Приватизоване житло: в
типових поверхах збереження кімнатності
квартир, збільшення площі приміщень за рахунок прибудови еркерів; у першому-другому по верхах розширення квартир на
при-будинкову територію в межах, встановлених поперечними стінами квартир у секції, зміна кімнатності і планування
квартир; у верхніх поверхах розширення квартир у простір мансард, зміна кімнатності
і планування  квартир

Поліпшення умов проживання

 

 

 

 





Без відселення

За рахунок коштів інвестора

стр.1

стр.2

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031